Pojawia się wiele pytań, na które odpowiedź znajdziesz w tym miejscu

By Thomas Glicki 27 Marca, 2020 Aktualizacja: 31 Maja, 2020

1) Co dostaję przy pomyślnym zakupieniu książki?

Pomyślne dokończenie transakcji powoduje automatyczne pobranie elektronicznej wersji książki zapakowanej w archiwum .zip. Jest to folder, w którym można znaleźć rozszerzenia książki do wszelkich czytników, elektronicznych urządzeń czy komputera, by umożliwić czytanie utworu z wygodą na dowolnym urządzeniu. Rozszerzenia: .PDF, .EPUB, .AZW3, .FB2, .LIT, .LRF

Książka wysyła się automatycznie przy dokonaniu płatności Stripe

2) Jaką mam pewność dostania zakupionej książki?

Strona JestemToba.pl i jej podmioty zobowiązują się prawnie do wysłania Elektronicznej wersji książki w postaci wszystkich rozszerzeń do wszystkich osób, które pomyślnie zakończyły transakcję.


3) Wyświetlił mi się błąd po zakończeniu transakcji

W przypadku wyświetlenia błędu z jakichkolwiek powodów - JestemTobą.pl zobowiązuje się do wysłania dokładnie tej samej wersji książki na e-mail podany przy kupowaniu. Prosimy napisać wiadomość do: kontakt@jestemtoba.pl w razie wystąpienia błędu, a produkt zostanie wysłany do maksymalnie 24 godzin od otrzymania wiadomości (Standardowy czas czekania to: 5-15 minut).


4) Dla kogo jest ta książka?

Książka została napisana z myślą o osobach, które tematem się interesują lecz nie miały z nim bliżej do czynienia - lub nigdy nie próbowały się zagłębić w świat cyber przestępstw. Utwór w prosty, przyswajalny dla czytelnika sposób opisuje, jak od strony hackera wygląda przygotowanie i realizacja ataków na nieznające tematu ofiary, jak i na osoby w pełni świadome podobnych procederów. Pokazuje to tylko, że świadomość istnienia hackerów nie daje nam żadnego bezpieczeństwa - należy wiedzieć jak działają od środka, by móc momentalnie wykryć potencjalne zagrożenie.


5) Czy jest możliwość płatności przelewem: Paypal, Dotpay, Allegro, Bitcoin czy innymi?

Tak jest. Każda z tych opcji jest dostosowywana do produktu i podpinana pod stronę. Aktualnie książkę można kupić przelewem za pośrednictwem Allegro oraz za pomocą jednego ze światowych liderów płatności online: Stripe. Trwają pracę nad płatnościami: Paypal i kryptowalutami.


6) Czy można legalnie hackować i zdobywać nieuprawniony dostęp do jakichkolwiek danych?

Hackowanie jest legalne tylko, gdy hackowany podmiot wyraził na to oficjalną zgodę. Przykład: Pracownik z działu pentestingu dostał zlecenie znalezienia luk w oprogramowaniu twórców. Dostał wytyczne i możliwości zhackowania ich programu pod ich nadzorem. W takim przypadku hackowanie jest legalne.


7) Gdzie mogę się z Tobą skontaktować?

Na samym dole strony widnieje e-mail (kontakt@jestemtoba.pl), na który można wysyłać wszelkie pytania i propozycje. Można również skorzystać z oficjalnego FANPAGE: Kliknij Tutaj By wysłać wiadomość.


8) Chciałbym zobaczyć konkretne informacje - co się w tej książce dokładnie znajduje

Książka jest podzielona na trzy wątki. Główny, w którym bohater opisuje swoje historie i doświadczenia z hackowaniem (prowadzi poprzez swoje odkrycia i sposoby zdobywania kont). Wątek poboczny, w którym opisane są historie przykładowe przedstawiające inne sposoby wykorzystania technik opisanych w książce. Jest też wątek techniczny, gdzie w prosty sposób wyjaśniane są użyte sposoby ataków i terminy hackerskie, by przynieść jak najwięcej wiedzy czytelnikowi.


9) Jakich technik się nauczę?

Po przeczytaniu książki będziesz w stanie nauczyć się wykorzystywać umiejętności z takich zagadnienień jak:

  • -Phishing
  • -SocialEngineering
  • -Clickjacking
  • -WiFi jamming
  • -Przejmowanie kontroli nad urządzeniami: telewizory, lodówki, wiatraki i inne za pomocą telefonu
  • -Tworzenie własnego Wifi, które podgląda co wpisują podłączone urządzenia
  • -Infiltracja i penetracja
  • -Spoofing
  • -Odzyskiwanie utraconych kont i ochrona danych
  • -I kilka więcej

9.1) Czego w tej książce nie znajdziesz?

Nie znajdziesz tutaj wykorzystania exploitów ani skryptów umożliwiających poszukiwania luk w programach i na stronach. Dla tego typu rozwiązań istnieje już wiele pozycji na rynku, które są stricte techniczne. Książka Jestem Tobą jest pewnym wprowadzeniem w wiedzę, którą można dalej poszerzać o kolejne utwory. Sięganie po dalsze lektury będzie dużo łatwiejszym zadaniem.


10) Czy jest wydanie papierowe?

Na chwilę obecną nie istnieje wydanie papierowe książki. Trwają prace i konsultacje, by takowa wersja powstała. Książka jest w wersji elektronicznej i posiada rozszerzenia opisane w punkcie 1).


11) Zależy Ci na tym, by każdy umiał hackować!?

Specjaliści, którzy posiadają te wszystkie umiejętności - hackują ludzi od dawna. Dlatego udostępnienie tej wiedzy szerszej publice uświadomi społeczeństwo o wszystkich tego typu zagrożeniach. Posiadając wiedzę od strony atakującego - nie nabierzemy się na podobne sztuczki w przyszłości, a sami będziemy na wyższym poziomie wiedzy z działu social media cyber security.


12) Czy możesz się do mnie włamać?

Nielegalne jest włamywanie się gdziekolwiek gdzie nie posiadam takiej zgody. JestemTobą.pl i jej podmioty nie mają żadnego wglądu w dane podawane przy płatności, które odbywają się za pomocą globalnych serwisów. Jedyne informacje, które serwis posiada to: e-mail podany przy zakupie, by móc wysłać elektroniczną wersję książki w przypadku błędu.


13) Czy jest legalne czytanie tej książki?

Oczywiście, że tak! Czytać i poszerzać swoją wiedzę można w kompletnie każdym zakresie. Dostępność informacji i wiedzy nie może zostać prawnie ograniczona (chyba że mówimy o dokumentach top secret).


14) Czy są dowody, że ktoś tę książkę kupił?

Pod oficjalnym filmikiem z książki znajdują się komentarze potwierdzające nie tylko zakupienie i przeczytanie książki, ale również opinie o niej.


15) Zhackowali mnie, możesz mi pomóc?

Spróbuję Ci pomóc. Napisz do mnie na e-mail lub na Fanpage Facebooka podany wyżej. Dam Ci wszystkie rady, które zabezpieczą Twoje konta (bez żadnej mojej ingerencji).


16) Ile zajęło Ci napisanie książki?

Samo napisanie książki zajęło mi około 6 miesięcy. Wprowadzenie korekty i przygotowanie książki do publikacji naniosło kolejne 2 lata pracy, by ten utwór mógł powstać. Łacznie pracowałem nad nią prawie 3 lata.


17) Czy masz jakieś kwalifikacje poświadczające przedstawioną wiedzę?

Historie opisane w książce mają miejsce sprzed czasów zdobycia przeze mnie kwalifikacji. Posiadam licencjat i Inżyniera z działu Computer Science - Cyber Security w Wielkiej Brytani (Bachelor of Science in Engineering - Computer Science).


18) Czy mogę dostać książkę za darmo?

Napisz do mnie na e-mail. Wyślę Ci twój prywatny kod zniżkowy, który możesz polecić swoim znajomym. Jeżeli 2 z Twoich znajomych kupi książkę za pośrednictwem Twojego kodu - dostaniesz ode mnie darmowy egzempalrz.